Studijsko putovanje učenika Muzičke škole “Stanislav Binički” Leskovac

Studijsko putovanje

Muzička škola je posle Uskršnjeg raspusta organizovala studijsko putovanje sa učenicima srednje škole u Budimpeštu. Cilj ovog putovanja bila je poseta Državne opere i Muzičke akademije „Franc List“.

Studijsko putovanje

Kako Budimpešta obiluje velikim istorijskim i kulturnim nasleđem, pored studijskog dela, posetili smo i Trg heroja, Margitino ostrvo, Matijinu crkvu, Ribarsku kulu, Citadelu, bili u obilazak Sent Andreje koja je u blizini Budimpešte…

Studijsko putovanje

Veoma jak utisak na nas je ostavla noćna vožnja Dunavom i panoramsko razgledanje grada , kao i koncert na Muzičkoj akademiji „Franc List“. Na koncertu su nastupali KLEMEN KVARTET i naš istaknuti pijanista Aleksandar Madzar. Na programu su bila dela Hajdna, Šumana, Dvoržaka i Bramsa.