invisible hit counter Koncert proslavljenog violiniste Sretena Krstića - Muzička škola "Stanislav Binički" | Leskovac

Vesti

Koncert proslavljenog violiniste Sretena Krstića

By  |

Leskovačka publika je u sredu 27. oktobra, u svečanoj sali Grada Leskovca imala priliku da čuje da čuje violinistu svetskog renomea Sretena Krstića u pratnji pianistkinje Nataše Đorđević.

LedamusSreten KrsticSreten KrsticSreten KrsticSreten Krstic

Krstićeva karijera je po mnogo čemu neobična – posle uspešnog školovanja i prvih nagrada na internacionalnim takmičenjima mladih violinista, započeo je karijeru koncertmajstora u Minhenskoj filharmoniji 1980. godine, u kojoj je ostao četrdeset godina na istoj poziciji. Osnovao je brojne kamerne ansamble u okviru filharmonije: gudački sekstet i orkestar solista Minhenske filharmonije, trio Gasteig i druge. Poslednjih deset godina predvodi slavni orkestar Zagrebački solisti.

Nakon koncerta sa umetnicima je ragovarao profesor i muzikolog Nebojša Todorović.